داروخانه شبانه روزی پاستورداروخانه شبانه روزی پاستور


قرص فلکسي گل -


نام علمی: قرص فلکسي گل -
نوع دارو: گياهي
گروه: Herbal Drugs داروهاي گياهي
ترکيبات (در محصول) :
نام مقدار نياز روزانه
عصاره خشک گياه قاشقک 100 ميلي گرم %
عصاره خشک کاد هندي 25 ميلي گرم %
سولفات کوندروئيتين 100 ميلي گرم %
سولفات گلوکوزآمين 750 ميلي‌گرم %
اسيد هيالورونيک 1.65 ميلي گرم %


* : نياز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است
** : مقدار به کار رفته از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است

مشخصه ها :
- تسکين درد ناشي از آرتروز و کاهش تورم مفاصل
شرايط نگهداري :
در جاي خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداري شود.
روش مصرف :
در دو هفته اول معالجه دو کپلت دو بار در روز در فاصله 4-5 ساعت اول روز و بعد از دو هفته دو کپلت يک بار در روز صبح‌ها بعداز صبحانه مصرف شود. اثر دارو حداقل بعد از دو هفته ظاهر خواهد شد.
بهترين زمان مصرف پس از هروعده غذا وبه همراه مايعات کافي مي باشد.
هشدار مصرف :
افراديکه نسبت به گياهان داروئي حساسيت دارند مصرف اين دارو را با احتياط شروع و در صورت بروز علائم آلرژيک مصرف دارو را قطع و با پزشک خود مشورت نمايند.
مصرف اين دارو براي افراد زير 3 سال توصيه نمي شود.
اين محصول مکمل غذايي بوده و براي تشخيص، پيشگيري يا درمان نمي باشد.
توضيحات :
گياه قاشقک (Skullcap) داراي اثرات بارز مسکن درد، ضد اسپاسم و بالاخص ضد التهاب مي باشد. کاد هندي (Catechu) داراي اثر بارز برطرف کننده التهاب ميباشد. افزون براين سيانيدانول يکي از اجزاء فعال کاد هندي در درمان بيماريهاي کبدي سودمند بوده و داراي اثر پائين آورنده قند خون و ضد تب مي باشد. فلاونوئيدهاي موجود در کاد هندي هم به عنوان موثر بر التهاب، ضد ويروس و ضد سرطان معرفي شده‌اند.امروزه استفاده از گياه کاد هندي همراه با گياه قاشقک در فرآورده هاي ضد التهاب بسيار معمول شده و آن را بخصوص جهت برطرف کردن مشکلات مفاصل توصيه مي‌نمايند. گلوکوزامين يک گليکوپروتئين است که از استخوان ماهي ها جداشده و يا سنتز مي گردد ويک ماده بدن است که در سنتز گليکوپروتئين ها، گليکوليپيدها و گليکوزامينوگليکان ها بکار مي رود. اين مواد قندي در تاندون ها، ليگامان ها، کارتيلاژ، مايع سينويال و غشاهاي مخاطي، ساختار چشم، عروق خوني و دريچه هاي قلب يافت مي شود. کندروتين سولفات وابسته به مولکولهاي بزرگي به نام گلوکوزامينو گليکان است که از اسيد گلوکورونيک و گالاکتوز ساخته شده است. تحقيقات اوليه نشان مي دهند که گلوکوزامين روي فرآيند سيتوکين که در تنظيم التهاب نقش دارد تخريب کارتيلاژ، پاسخ هاي ايمنولـوژيکي اثـر مي گذارد. گلوکـوزامين اينترلوکيـن بتا را مهـار نموده و بديـن طريـق التهاب و تحريـک کارتيلاژ را کاهـش مي دهد و سنـتزپروتئوگليکان را تحريک مي نمايد. گلوکوزامين همچنين داراي فعاليت تعديل کننده بوده و در سنتز کندروتين استفاده مي شود که از طرف ديگر کندورتين توليد پروتئوگليکان را تحريک نموده و از تخريب کارتيلاژ جلوگيري نموده و در پيشگيري از التهاب نيز موثر است .مطالعات باليني نشان داده است که مصرف خوراکي گلوکوزامين سولفات يا هيدروکلرايد همراه با کندروتين در بيماران مبتلا به استئوآرتريت موجب برطرف شدن علائم بيماري شده است .شواهد راديوگرافيک نشاندهنده پيشگيري تخريب مفاصل توسط مجموعه گلوگزامين و کندروتين است.
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داروخانه شبانه روزی پاستور می باشد. | طراحی و اجرا توسط حماسه ها