داروخانه شبانه روزی پاستورداروخانه شبانه روزی پاستور


چاي کيسه اي چاي سبز - Camellia Thea


نام علمی: چاي کيسه اي چاي سبز - Camellia Thea
نوع دارو: گياهي
گروه: Herbal Drugs داروهاي گياهي

اشکال دارويي:

پودر (عرضه به صورت چاي کيسه اي 25 عددي)

 موارد مصرف:

پلي فنول هاي چاي قادر است جذب کلسترول را مهار کند و از تخريب  Catecholamin جلوگيري نمايد و باعث تخريب تري گليسيريد ها در بافت چربي که به موجب آن وزن کاهش مي يابد، مي شود .چاي سبز آشاميدني تحريک کننده است که باعث آرامش شده و خستگي عضلاني و رواني را بر طرف مي نمايد و مي توان آن را در هنگام تب ( هيجان ) استفاده کرد. کافيين موجود در چاي اثر ادرارزايي بر روي کليه ها دارد و دفع را تحريک مي کند. بنابراين گمان مي رود کمکي براي هضم و آرامش براي استرس هاي بعد از مصرف غذا است.

دم کرده چاي سبز فعاليت آنتي باکتريالي را بر روي تعدادي باکتري نشان مي دهد و درماني براي اسهال خوني است. بدون شير و شکر چاي سودمند براي درمان اسهال است ولي همراه با شير و شکر چاي به صورت يک ملين (ضد يبوست) عمل مي کند.

 Epigallocatenin Gallat (EGCG) همچنين از رشد تومور ها در سرطانهاي مري، معده و روده جلوگيري مي کند و مصرف 5 گرم چاي در هر روز مي تواند سنتز نيتروز آمين را کاهش دهد، ويتامين C و پلي فنولها، به خصوص کاتنين ها سنتز Endogenous نيتروز آمين ها را بلوک مي کنند.ميزان بالاي سلنيم در چاي يکي از علل شيوع پايين سرطان در ژاپن است.

گزارش شده است که عصاره چاي بسيار موثر تر از ترکيبات فلورايد در جلو گيري از پوسيدگي دندان مي باشد.

موارد استعمال در پزشکي گذشته:

در طب سنتي ايران دم کرده چاي سبز جهت کاهش چربي خون و ضد چاقي مصرف مي شود.

 اجزاي فراورده:

هر کيسه حاوي 2.5 گرم برگ چاي سبز (Camellia Thea) مي باشد.

 مواد موثره:

کافيين، پلي فنول ها، آلکالوييد باز پورين، کاروتن، ريبوفلاوين، نيکوتنيک، پانتوتنيک، آسکوربيک اسيد مواد موثره برگهاي اين گياه را تشکيل مي دهند.

 

آثار فارماکولوژيک:

بيش از 70% از بيماران ديابتي که تحت کنترل قند بودند رهايي از درد و کرختي همراه با سوزش و خارش را در پاها نشان دادند و هيچ گونه اختلال در خواب آنها مشاهده نشد و افزودن چاي سبز در رژيم غذايي اين بيماران احساس خوب بودن و شادابي ايجاد کرد و بدين گونه چاي سبز به عنوان يک رها ساز از درد و حس کوفتگي و سوزش در بيماران ديابت عصبي شناخته شد.   

مقدار مصرف: 3 بار در روز

دستور مصرف:

يک کيسه را در يک فنجان آب جوش قرار داده 5 دقيقه صبر کنيد سپس کيسه را پس از فشردن خارج نموده محتوي فنجان را ميل نماييد.

 عوارض جانبي: عوارض جانبي گزارش نشده است.

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داروخانه شبانه روزی پاستور می باشد. | طراحی و اجرا توسط حماسه ها