داروخانه شبانه روزی پاستورداروخانه شبانه روزی پاستور


مواد غذايي که نفخ شکم را از بين ميبرند

تقريبا همه بخش اين ميوه را آب تشکيل داده است و به همين دليل مي توانيد مقدار زيادي از آن را ميل کنيد و هيچ نگراني هم نداشته باشيد.

براي اينکه شکم صاف و بدون نفخ و ورم داشته باشيد، خوراکي هايي که در ادامه نام برده ايم را در وعده هاي روزانه خود بگنجانيد. برخي از آنها باعث مي شوند تا به مدت طولاني تر سير باشيد و به همين دليل، کمتر غذا مي خوريد. برخي ديگر نيز موجب کند شدن سرعت گوارش مي شوند که باز در داشتن شکم صاف بسيار موثر است. تعدادي نيز به واسطه پتاسيم زياد، ورم شکم را از بين مي برند.
1.    موز
درست است که موز بسيار سنگين است و حجم زيادي از معده را اشغال مي کند، اما موجب چاقي يا اضافه وزن نمي شود. اين ميوه سرشار از فيبر و پتاسيم است و موجب کاهش ورم مي شود

    طالبي
طالبي نارنجي رنگ حاوي پتاسيم ضدنفخ است که خوردن آن باعث مي شود تا شکم تخت‌تري داشته باشيد. در ضمن، کالري کمي دارد و سرشار از آب است و خوردن آن هيچ وزني به شما اضافه نمي کند.

 سبزيجات سبز
برخي از سبزيجات همچون کلم بروکسل تازه و جوان حاوي مقادير زيادي مواد معدني است اما موجب نفخ زياد در شکم مي شوند. اما سبزيجاتي همچون اسفناج يا کاهو اين طور نيستند. اين سبزيجات کالري کم دارند و منبع غني فيبر هستند و به کاهش نفخ و ورم معده کمک بسياري مي کنند.

عدس
عدس يکي از بهترين گزينه ها براي آب کردن چربي شکم است. عدسي مملو از پروتئين، فيبر و کربوهيدرات است که همه آنها در کوچک شدن شکم نقش مهمي دارند.

 ماهي هاي چرب
ماهي هاي چرب همچون سالمون شرسار از اسيدهاي چرب امگا سه هستند که براي بدن مفيد است. اين چربي ها به هيچ عنوان در بدن ذخيره نمي شوند و موجب چاقي يا بزرگ شدن شکم نخواهند شد.

    سيب
يک عدد سيب در طول روز باعث مي شود تا وزن شما کاهش پيدا کند. کارشناسان اعتقاد دارند اگر به طور ناشتا يک عدد سيب ميل کنيد، باعث مي شود تا غذاي کمتري بخوريد و اين موجب لاغري شکم خواهد شد.

 خيار
اين ميوه ترد و آب‌دار کالري بسيار کم اما مواد مغذي بسياري دارد.

 کرفس
کرفس آب فراواني دارد و براي لاغر شدن و لاغر ماندن گزينه بسيار مفيدي به شمار مي رود.

.گروه: مطالب عمومي | تاريخ انتشار: 1394/03/31

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داروخانه شبانه روزی پاستور می باشد. | طراحی و اجرا توسط حماسه ها