داروخانه شبانه روزی پاستورداروخانه شبانه روزی پاستور


نحوه مراقبت از دندان شيري کودکانتان

وشيدن آبميوه‌هاي شيرين بخصوص در شيشه شير باعث پوسيدگي دندان کودکان مي‌شود. دندان-شيري

يک سوم از کودکان از سن 3 سالگي از پوسيدگي دندان رنج مي برند زيرا آب ميوه را با شيشه شير مي خورند.

مقامات بهداشتي انگلستان هشدار دادند و گفتند والدين بدون اينکه متوجه باشند بسته هاي آب ميوه داراي شکر هستند، شيشه شير را پر از اين آب ميوه هاي شيرين کرده و به دست کودکان خود مي دهند تا بنوشند و فکر مي کنند اين کار بي ضرر است.

اين نوشيدني هاي شيرين به طور مستقيم بر روي دندان ها اثر گذاشته و توليد اسيد مي کنند که باعث پوسيدگي زودرس دندان و از بين رفتن ميناي دندان مي شوند که خود موجب شکننده شدن دندان نيز مي شود.

دندانپزشکان در انگلستان گفتند: والدين فکر مي کنند دندان هاي شيري در حال افتادن هستند و به آنها اهميت نمي دهند در صورتي که نگه داشتن اين دندان ها بسيار پر اهميت است و بهتر است به کودکان خود به جاي آب ميوه هاي شيرين 5 ميوه و سبزيجات را مخلوط کنند و به شکل آب ميوه هر روز به کودکان بدهند.

به گفته پزشکان اين دستورالعمل به طور فزاينده اي مفيد و بهتر از بسته هاي آب ميوه هاي شيرين است که براي دندان مضر هستند؛ بدترين کار والدين اين است که آب ميوه را در شيشه ريخته و در حال چرت زدن کودک به وي مي دهند؛ در طول دوره استراحت ترشح بزاق باعث از بين رفتن دندان مي شود و اين بدتر از زماني است که کودک بيدار است.

مراقبت از دندان شيري:

  1. توقف نوشيدني هاي شيرين و جايگزين کردن آب
  2. شروع مسواک از سن 2 سالگي حتي اگر شيري باشند (دوبار در روز و هر بار به مدت 2 دقيقه).
  3. در صورت مشاهده کردن دندان ها به رنگ قهوه اي تيره يا روشن به دندانپزشک مراجعه و مشورت شود.گروه: مطالب دندانپزشکي | تاريخ انتشار: 1394/03/31

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داروخانه شبانه روزی پاستور می باشد. | طراحی و اجرا توسط حماسه ها